Produkty standardowe

 • Zobacz wszystkie | Strony: Leczenie obrzęków » Produkty standardowe
 • Standardowe, gotowe wyroby uciskowe

  Leczenie obrzęków » Produkty standardowe


  Standardowe, gotowe wyroby uciskowe (rękawy lub pończochy) stosowane są wówczas, gdy mamy do czynienia z obrzękami odwracalnymi, czyli takimi, które spełniają kryteria obrzęków I° i II° wg. pięciostopniowej klasyfikacji (czytaj w zakładce "Informacje medyczne").
  Ucisk dostarczany jest wówczas za pomocą specjalnej odzieży kompresyjnej (dostępne są różne rodzaje pończoch bądź rajstop np. THUASNE Lymphology, bądź różne wersje rękawków np. THUASNE Veno ELegance).
  Produkty standardowe są więc produktami profilaktycznymi, Czas kiedy mamy do czynienia z obrzękiem odwracalnym jest zarazem jedynym momentem w terapii obrzęku limfatycznego, gdzie można w sposób odpowiedzialny zastosować standardowe, gotowe wyroby uciskowe. Jedynie w przypadku obrzęków odwracalnych (I° i II°) kończyny zachowują swój proporcjonalnie naturalny kształt, natomiast charakter obrzęku nie wymaga stosowania bardzo dużych poziomów ucisków. Proponowane na tym etapie terapii wyroby gotowe określane są za pomocą standardowej numeracji (np. 1, 2, 3, 4 w przypadku pończoch lub S, M, L w przypadku rękawków), a zapewniane przez nie poziomy ucisku wynoszą odpowiednio od 25-36 mmHg w przypadku pończoch i 20-30 mmHg w przypadku rękawków.
  Odzież taka powinna być zakładana przez pacjenta zaraz po odpoczynku nocnym i noszona winna być przez cały dzień. Jej zastosowanie zapobiega narastaniu obrzęku w trakcie dnia, kiedy z uwagi na aktywność fizyczną i pionizację dochodzi do największego przyrostu objętości obrzęku i możliwe jest zarazem jego utrwalenie. Regularne stosowanie odzieży kompresyjnej w połączeniu z sumiennym wykonywaniem zaleconych przez terapeutę ćwiczeń oraz automasażu limfatycznego (czyli przy zachowaniu zasady kompleksowości terapii), pozwoli nawet całkowicie uniknąć przeistoczenia się obrzęku w jego nieodwracalną postać oznaczaną stopniem III wg. klasyfikacji pięciostopniowej.
  Rękawy kompresyjne VENO Elegance
  Delikatne, miękkie, estetyczne, skuteczne, profilaktyczne rękawki kompresyjne produkowane w 4 różnych wersjach. Każda z wersji jest dostępna w 3 standardowych rozmiarach (S, M, L) oraz 2 różnych długościach (N i L).
  Standardowe rękawy VENO Elegance wykonywane są w technologii zmiennouciskowej (kompresja stopniowa zmniejsza się od nadgarstka w kierunku do ramienia). Standardowe rękawy VENO Elegance zapewniają ucisk w okolicach nadgarstka w granicach 23-32 mmHg (30-42 hPa).
 • Zobacz wszystkie | Strony: Leczenie obrzęków » Produkty standardowe