Bańki akupunkturowe - gumowe z wibromasażem.

Sprzęt medyczny

( szt )58,00
Używane do najnowszego Hitu w  Salonach odnowy i kosmetycznych: MASAŻ ANTYCELLULITOWY jak również jako bańka zwykła z nakładką wibromasującą.
Główne cechy produktu :

• Zawiera wszystkie efekty masażu klasycznego
• Relaksuje
• Bardzo łatwe i bezpieczne w użyciu
• Wysoka moc ssania
• Opakowanie zawiera baterię.
Stosowanie baniek w Medycynie Naturalnej jest przynajmniej tak stare,jak stara jest Chińska Medycyna, która liczy sobie co najmniej 3000 lat. W tradycji europejskiej stosuje się je głównie przy przeziębieniach stawiając kilkanaście szklanych baniek na całych plecach.
W tradycji chińskiej, bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości takich jak, astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych.
Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniach owadów i węży. W przypadku infekcji, przeziębień, bólów mięśniowych i stanów zapalnych ścięgien zaleca się także wykonywanie masażu bańką.
 
Gumowe bańki akupunkturowe BODY PULLER są najnowocześniejszym osiągnięciem Chińskiej Medycyny Naturalnej, Bańki te szybko zdobywają popularność na całym świecie i wypierają dotychczas stosowane szklane bańki, ze względu na łatwość użycia, bardzo szerokie zastosowanie i nie tłukliwość.
 
Zasada działania gumowych baniek wibracyjno -akupunkturowych BODY PULLER:

Bańki akupunkturowe stawia się w ściśle określonych punktach ciała w zależności od schorzenia wykorzystując wiedzę stosowaną w akupunkturze Głosi ona, że energia życiowa Qi krąży w organizmie człowieka specjalnymi kanałami zwanymi meridianami. Działanie na meridiany w odpowiednich punktach ciała pobudza krążenie energii Qi i wyrównuje jej poziom. W ten sposób wpływa się na stan narządów wewnętrznych, przez które przechodzą, przyspieszając proces powrotu do zdrowia i pozbywając się dolegliwości.
Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka. Przystawianie baniek w ściśle określonych punktach na meridianach powoduje przyspieszenie krążenia i przepływu energii życiowej Qi, krwi i płynów ciała w wybranym meridianie, co inicjuje proces oczyszczania się organizmu ze wszystkich toksyn zarówno przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii oraz wytwarzanych przez niszczące organizm bakterie i wirusy, a dzięki Wibracyjnemu masażowi proces ten przebiega sprawniej i pozostają po niej mniejsze i mniej trwałe ślady.
Najnowszym hitem jest zabieg antycellulitowy z zastosowaniem właśnie tych baniek, ich główną zaletą jest łatwy dostęp do wszystkich partii ciała, zabieg masaży można wykonać "z biegu", są one bardziej przyjazne dla ciała niż bardzo drogie i masywne urządzenia, nie potrzebują zasilania sieciowego, można je stosować dosłownie wszędzie, w wannie, na plaży w ogrodzie, na balkonie, czy na sofie przed Telewizorem.
Zalety gumowych baniek akupunkturowych:

-  zastosowanie elastycznego tworzywa umożliwia przystawienie ich w dowolnym miejscu (również na stawach).
-  są łatwe w użyciu; można je przystawiać samemu sobie w dowolnie położonych punktach ciała (nawet na plecach);
-  można regulować ciśnienie zasysania w zależności od stopnia zgniecenia bańki
-  dzięki wbudowanemu masażerowi relaksują i zwiększają możliwość absorbcji toksyn.
-  przystawianie baniek nie ogranicza możliwości poruszania się, można je np. stosować w pracy, na spacerze.
-  są lekkie, nie tłukące, odporne na uderzenia, zgniecenia, co umożliwia stosowanie ich nie tylko w warunkach   domowych, ale i podczas wyjazdów turystycznych
-  charakteryzują się bardzo dużą trwałością materiału zapewniając wieloletnie stosowanie
-  są łatwe do utrzymania w czystości - myje się je wodą i mydłem
-  w zestawie znajdują również baterie, co pozwala na  zaraz po zakupie efektywne ich stosowanie na różnych  częściach ciała oraz do leczenia dzieci.
Stawianie baniek akupunkturowych:
Bańki stawiane są na powierzchni skóry w punktach akupunkturowanych zaznaczonych na dołączonych do zestawu obrazkach. Dla każdej z chorób stosuje się po kilka takich punktów. Bańki stawia się na wszystkich punktach symetrycznie bo obu stronach ciała. W zestawie znajduje się  1 bańka o średnicy 7 cm dzięki temu bardzo łatwo nią operować podczas masażu antycelulitowego,  przystawia się je kolejno w podanych punktach lub stosuje się kilka zestawów baniek. Aby przystawić bańkę należy ją chwycić oburącz trzymając palcami wskazującymi i środkowymi za dolną krawędź bańki, natomiast kciukami naciskając jej szczyt. Zgniatając bańkę w ten sposób wyciska się powietrze z jej wnętrza. Następnie lekko przyciskając do wybranego miejsca na ciele należy cofnąć palce z krawędzi bańki i zwolnić uścisk kciuków.
Bańki można stawiać co 2-gi dzień na 15 – 20 min. Przebieg kuracji obejmuje 10 zabiegów w jednej serii. Przy schorzeniach przewlekłych stosuje się 7 – dniowe przerwy pomiędzy seriami.
 
Masaż bańką:
W przypadku przeziębień oraz grypy i innych infekcji stosuje się masaż pleców bańką. Przed przystąpieniem do zabiegu należy całą powierzchnię masowaną posmarować oliwką. Następnie przystawia się bańkę w okolicy ramienia np. lewego i przesuwa się ją raz przy razie z góry na dół i z dołu do góry masując całą okolicę pleców. Dla osób dorosłych stosuje się największą bańkę w zestawie, dla dzieci bańki odpowiednio mniejsze w zależności od wieku dziecka.
Przy dolegliwościach mięśniowych innych części ciała masuje się bolące miejsca w ten sam sposób.

Przeciwskazania:
Nie stosować baniek przy zaburzeniach krzepliwości krwi, w przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręceniem nie stosować baniek przed upływem 24 godzin od urazu. U kobiet w ciąży nie stawiać dużych baniek na brzuchu i nie stosować wysokiego ciśnienia zasysania.
U osób bardzo wychudzonych i u małych dzieci nie stosować baniek w okolicach łopatek, kręgosłupa, sutków, koniuszka serca, żołądka oraz jamy brzusznej

Uwagi:
Bańki należy przechowywać czyste w suchym miejscu w temperaturze pokojowej z dala od grzejników i unikać ekspozycji słonecznych.
Body Puller - niezwykle skuteczna terapia bez aktywnych składników chemicznych i niepożądanego działania, do usuwania bólu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz ciała.