Anty migrenie

Sprzęt medyczny

Cena:230.00
Na zamówienie
Zasilane za pomocą 3 baterii AA (w zestawie) lub poprzez akumulator ładowany z adaptera (w zestawie).
Wystarczy 30 minut dziennie abyś odzyskał/a chęć do życia i  upragnioną równowagę duchową. 
Urządzenie posiada regulowaną wielkość dzięki czemu jest bardzo wygodne w użyciu dla osób o różnych wymiarach głowy i szyi. Daję to nie tylko komfort przy zabiegu ale też optymalną przyczepność elektrod, które przekazują impulsy elektrostymulacji. Poziom impulsów elektrycznych jest całkowicie bezpieczny dla ludzi.
 
Migrena należy do chorób, których głównym objawem jest nagły, powtarzający się ból głowy.
Ataki te trwają przeważnie od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin i powtarzają się bardzo nieregularnie.
Przeważnie ból ten jest odczuwalny po jednej stronie głowy, za okiem lub w okolicach czoła i skroni. Czasami ból jest obustronny lub zmienia swoje epicentrum (naprzemienny). Zdarzają się przypadki, kiedy ból umiejscowiony jest z tyłu głowy. Uczucie bólu najczęściej określane jest, jako pulsujące lub tętniące, bywa łagodne, lecz często jest tak intensywne, że kompletnie wyłącza z życia i normalnego funkcjonowania.
Sporadycznie migrena przebiega bez bólu. Jej charakterystyczną cechą jest to, że często bólowi głowy towarzyszą nudności, wymioty, zawroty, wstręt do światła, dźwięku i określonych zapachów. Oprócz wyżej wymienionych dodatkowych objawów, u ok. 20 % osób cierpiących na migrenę występuje tzw. aura, która objawia się nagłym pojawieniem w polu widzenia mroczków czy zygzaków, które oślepiają na jakiś czas. Aura przechodzi przeważnie po kilu, kilkunastu minutach.
Poprzedza ona wystąpienie migreny, w momencie, kiedy chory zaczyna znowu widzieć, następuje migrenowy ból głowy. Kolejnymi dodatkowymi objawami migreny są zaburzenia w mowie, drętwienie kończyn, języka, czy nawet połowy ciała, które również po jakimś czasie ustępują.
Migrena należy do jednych z najczęściej występujących schorzeń natury neurologicznej, badania wykazały, że cierpi na nią od 10 do 12 % społeczeństwa, w tym trzy razy częściej dotyka ona kobiety niż mężczyzn. Początki migreny zaczynają się w młodym wieku, bardzo często u dzieci. W ciągu całego życia osoby cierpiącej na migrenę, jej nasilenie i częstotliwość występowania ulega diametralnym zmianą.
Parametry techniczne:
Wymiary: 21,5 x 16,5 x 21 cm
Waga: 280 g
Magnetyczne podkładki: 11szt
Czas ładowania: 8 godzin
Długość przewodu zasilania: około 1,8 m